КАТ глобява и за непочистени от сняг автомобили 

11 декември 2023 07:36   1 коментар   2324 прочита


 
 

Служители на КАТ могат да налагат глоби на шофьори, които не са почисти автомобилите си от натрупалия сняг и по този начин създават предпоставка за инциденти. 

В Закона за движението по пътищата, чл. 183, ал. 4, т. 11 е записано, че шофьор, чийто автомобил е с кални или силно замърсени регистрационни табели, се наказва с глоба от 50 лв. Това важи и ако номерът е закрит по някакъв начин, а обичайно шофьорите не се сещат да го почистят. По-голяма част от камерите на КАТ идентифицират по регистрационните табели автомобилите, с които е извършено нарушение. Ако колата е с натрупан сняг по номерата, тя не може да бъде установена, предава bgonair. bg. 


Също така шофьор може да се окаже в нарушение и да "олекне" с 50 лв., ако не спре двигателя, когато моторното превозно средство е в престой или е паркирано, освен ако работата му е необходима за извършване на товарно-разтоварна или друга технологична дейност. Това гласи чл. 181., т. 5. 

150 лв. пък е санкцията за шофьор, който изхвърля, оставя или разпилява по пътя предмети или вещества, които създават опасност за движението, гласи чл. 179., т. 2. Не са една и две снимките в социалните мрежи на непочистени от сняг коли, от които хвърчи сняг и попада върху предното стъкло на автомобила, Това е и сериозна предпоставка за инцидент. 

1 коментар
11 Декември 2023 20:56 | аааааа
Оценка:
1
 (
1
 гласа)

Като караш при валеж на сняг спираш на всеки километър да си почистиш колата -Боже еее каква глупост !!!




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар